W naszym kraju dostawcy prądu oferują nam możliwość skorzystania z systemu taryfowego. Co to oznacza w praktyce? Otóż system taryfowy odnosi się głównie do możliwości dopasowania oferty dostawcy prądu, która zgodna będzie z naszymi potrzebami i wymaganiami. Tak naprawdę system taryfowy niesie za sobą wiele korzyści, a najważniejszą z nich jest bez wątpienia to, że możemy znacznie zoptymalizować swoje własne rachunki za prąd. Jedną z najczęściej wykorzystywanych taryf w naszym kraju jest g11. W przypadku jakich odbiorców prądu się ta taryfa sprawdzi?

G11- taryfa prądu dla każdego

G11 to bez wątpienia taryfa prądu, która dominuje w naszym kraju. Szacuje się, że korzysta z niej ponad 80% indywidualnych odbiorców prądu. Niemniej jednak nie powinno to nikogo dziwić. Jednocześnie by jeszcze lepiej zrozumieć, dla kogo przeznaczona jest ta taryfa, warto przyjrzeć się nieco bliżej jej nazwie. Wynika z niej, że głównymi odbiorcami prądu są gospodarstwa domowe i klienci indywidualni, o czym świadczy literka G. Z kolei pierwsza z cyfr- 1 odnosi się do całkowitej mocy prądu, która będzie dostarczana. W przypadku g11 jest to prąd o mocy nie większej niż 40 kW. Z kolei druga cyfra- również 1, odnosi się do ilości stref, w których prąd ten będzie rozliczany. G11 jest więc taryfą jednostrefową, gwarantującą stałe ceny prądu bez względu na porę dnia, czy dni weekendowe.

Kto skorzysta najbardziej na g11?

Można powiedzieć, że na taryfie g11 skorzystać może dosłownie każdy. Szczególnie jednak jest ona rekomendowana tym odbiorcom prądu, którzy korzystają z niego przez cały czas, w różnych ilościach. Wówczas będą się oni mogli cieszyć stałą ceną za równo w godzinach najwyższego poboru prądu, a także w dni weekendowe, w które również prąd ten będzie pobierany. G11 zakłada więc stałe ceny, bez względu na zachodzące okoliczności. Być może właśnie z tego powodu, jest to jedna z najchętniej wybieranych taryf prądu przez odbiorców w naszym kraju.