Panele słoneczne cieszą się coraz to większą popularnością w praktycznie całym kraju. Nie da się bowiem ukryć, że zarówno prywatni jak i biznesowych. Daje ona bowiem szansę na to, by całkowicie uniezależnić się od danego dostawcy prądu, a także, by móc cieszyć się praktycznie zerowymi rachunkami za prąd. Nie da się jednak ukryć, że zwykle na największy rozwój fotowoltaiki liczy się w stolicy naszego kraju. Jednak jak przestawia się w statystykach fotowoltaika Warszawa?

Fotowoltaika Warszawa – użytkownicy paneli słonecznych

Fotowoltaika Warszawa to zarówno użytkownicy instalacji fotowoltaicznej jak i jej wykonawcy. W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się liczbie użytkowników paneli słonecznych w stolicy naszego kraju. W skali całego województwa mazowieckiego śmiało można powiedzieć, że to właśnie Warszawa przoduje w ilości gospodarstw i firm, które rzeczywiście zdecydowały się na to, by zamontować panele słoneczne i aktywnie z nich korzystać. Jednocześnie warto spojrzeć na fotowoltaikę w Warszawie z nieco szerszej perspektywy. Mowa tu, chociażby o spojrzeniu na województwo dolnośląskie czy małopolskie. Zarówno Kraków jak i Wrocław- największe miasta wspomnianych już województw mogą pochwalić się znacznie wyższym udziałem użytkowników fotowoltaiki niż Warszawa. Wydawać by się więc mogło, że w stolicy naszego kraju fotowoltaika może nie być wcale tak oczywista, jak może się nam to wydawać.

fotowoltaika w warszawie na dachu budynku

Fotowoltaika Warszawa – wykonawcy i projektanci instalacji fotowoltaicznych

Fotowoltaika Warszawa od E.ON to projektanci oraz wykonawcy instalacji fotowoltaicznych. W tym przypadku można śmiało powiedzieć, że stolica naszego kraju nie ma sobie równych. Pod koniec roku 2021 to właśnie w Warszawie istniało najwięcej zarejestrowanych firm, które zajmują się profesjonalnym projektowaniem i wykonywaniem instalacji fotowoltaicznych. Z całą pewnością nasza stolica pod tym względem prezentuje się w niezwykle imponujący sposób.