Fotowoltaika to coraz częstszy przedmiot zainteresowania ze strony firm. Nic w tym jednak dziwnego, gdyż ceny prądu systematycznie szybują w górę, a co za tym idzie, większość swoich zysków firmy muszą przeznaczać na regulowanie rachunków za prąd. Niemniej jednak fotowoltaika dla firm- rozliczenie zawsze wzbudzało wiele kontrowersji. Do tej pory większość firm rozliczała się w systemie ilościowym. Obecne zmiany i ustawy wprowadzone przez polski rząd pozwoliły jednak na rozliczanie się w systemie wartościowym. Wobec tego fotowoltaika dla firm- rozliczenie wartościowe- na czym ono polega?

Net billing czyli wartościowe rozliczenie fotowoltaiki dla firm

Fotowoltaika dla firm- rozliczenie pobranej i oddanej do sieci ilości energii zawsze zbudzało wiele kontrowersji i niejasności. Wielu przedsiębiorców jednak w dalszym ciągu nie pozostaje na bieżąco z wszelkimi zmianami, jakie wprowadzane są w zakresie rozliczenia fotowoltaiki dla firm, czy niestety, ale mogą się oni narazić na wyższe koszty. Od 2022 roku obowiązuje rozliczenie w systemie net billing, co jest odpowiednikiem wartościowego rozliczenia instalacji fotowoltaicznej.

Obowiązuje ono przedsiębiorców, którzy zdecydowali się skorzystać z paneli słonecznych po 1 marca 2022 roku. Net billing polega na tym, że przedsiębiorcy za każde oddane do sieci 10 kW energii elektrycznej, mogą odebrać o 8 kW energii elektrycznej. Wobec tego odbiór energii zmagazynowanej u dostawcy prądu obywa się za śmieszną cenę jedynie 0,2 kW energii elektrycznej. Okazuje się wiec, że fotowoltaika dla firm- rozliczenie wartościowe może być dla wielu przedsiębiorców zdecydowanie jednym z najkorzystniejszych rozwiązań. Warto więc zebrać nieco więcej informacji odnośnie do tego systemu rozliczeń.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, odwiedź ten portal: https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/fotowoltaika-dla-firm-co-sie-zmieni-w-2022-roku.

Fotowoltaika dla firm- rozliczenie- gdzie można pozyskać więcej informacji?

Jeśli interesujemy się wartościowym sposobem na rozliczenie fotowoltaiki dla firm, wówczas warto pozyskać nieco więcej informacji. Gdzie więc warto się zgłosić? Otóż najlepszym pomysłem będzie nic innego jak tylko zgłoszenie się do naszego dostawcy i dopytanie o szczególny w sposobie rozliczenia na zasadach wartościowych, czyli net billing.