Taryfy prądu w naszym kraju są maksymalnie zróżnicowane, co jednak odbywa się z korzyścią dla potencjalnego użytkownika energii elektrycznej. Okazuje się bowiem, że niektóre z taryf dopasowane sa idealnie do potrzeb konkretnych konsumentów. W związku z tym zarówno gospodarstwa domowe, ale także mniejsze i większe firmy mogą dopasować rozlicznie zużycia energii elektrycznej idealnie do swoich potrzeb. Jedną z częściej wybieranych taryf jest G12. Wobec tego dla kogo jest ona przeznaczona i kto na niej skorzysta?

Dla kogo przeznaczona jest taryfa G12?

Taryfa G12 – zaraz po G11 – jest jedną z najczęściej wybieranych opcji rozliczenia zużycia energii elektrycznej. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że dla konkrentych użytkowników, to właśnie G12 będzie jednym z najlepszych rozwiązań i co więcej, może w efektywny sposób przyczynić się do obniżenia rachunków za prąd. Jednak do kogo skierowana jest taryfa G12? Otóż wyjaśnienie znajduje się już w samej nazwie tej taryfy. Mowa tu o literce G, która wskazuje na to, że głównymi użytkownikami tej taryfy są gospodarstwa domowe – nie jest to sposób rozliczenia prądu dla małych lub średnich firm. Co więcej, można również powiedzieć, że gospodarstwa domowe, korzystające z taryfy G12 będą mogły czerpać prąd o mocy nie większej niż 40 kW – o czym informuje nasz pierwsza z cyfr w nazwie czyli „1”. Druga z cyfr w nazwie tej taryfy odnosi się z kolei do ilości stref, w jakich rozliczane jest zużycie prądu. W tym przypadku mamy do czynienia z dziennym i nocnym rozliczeniem, które dla niekórych odbiorców prądu może być niezwyle korzystne. Dowiedz się więcej: https://eon.pl/dla-domu/portal-o-energii-dla-domu/taryfa-g12

Kto najwięcej skorzysta wybierając taryfę G12?

Taryfa G12 pozwala na rozliczenie prądu w cenach zmiennych, które uzależnione są od pory dnia. Tak więc, w dzień prąd będzie nieco droższy, zaś w porze nocnej – najczęściej od godziny 22:00 do godziny 6:00 rano, będziemy mogli korzystać z energii elektrycznej w cenie promocyjnej. Łatwo więc można się domyślić, że taryfa G12 jest odpowiednia dla tzw. nocnych marków, którzy największy pobór prądu będą notować w porze nocnej. Z kolei będą oni musieli zrezygnować z nadmiernego korzystania z energii elektrycznej za dnia, gdyż wtedy będzie obowiązywała znacznie wyższa stawka za zużyty prąd, o czym warto pamiętać.